Манчестър Юнайтед започна сезона с катастрофа у дома

Манчестър Юнайтед започна със загуба сезона във Висшата лига на Англия. На собствения си стадион „Олд Трафорд“ „червените дяволи“ отстъпиха с 1:2 на Брайтън, а срещата бе официален дебют за новия мениджър на тима Ерик тен Хаг. Нидерландецът заложи на две от новите попълнения в стартовия състав – Лисандро Мартинес в центъра на защитата и Кристиан Ериксен в ролята на плеймейкър, но на пейката остана звездата на отбора Кристиано Роналдо. Домакините имаха първата добра възможност за гол в седмата минута, но от чиста позиция Бруно Фернандеш с десния крак стреля високо над вратата. Това обаче бе единственото интересно положение за 20-кратните шампиони през първото полувреме, в което те бяха напълно надиграни от тима на Брайтън. „Чайките“ създадоха няколко много сериозни положения пред Давид де Хеа и логично вкараха два гола. В 30-ата минута Дани Уелбек избяга зад защитата на домакините и пусна пас по земя, който бе засечен от Грос за 0:1. Девет минути по-късно германецът удвои, след като се пребори за една отбита от Де Хеа топка след диагонален удар на Соли Марш. Малко след началото на второто полувреме Роналдо се появи в игра на мястото на Фред и това разведри играта в атака на домакините. В 60-ата минута Роналдо подаде отличен пас към Маркъс Рашфорд, но англичанинът не успя да преодолее вратаря Роберт Санчес, останал очи в очи с него. В 68-мата минута Манчестър Юнайтед върна един гол след страхотно меле след изпълнение на корнер, при което Алексис Мак Алистър си вкара автогол. До края на двубоя играта продължи да се води основно пред вратата на Брайтън, но домакините така и не успяха да стигнат до изравнителен гол. В другата среща, играна по същото време, Лестър и Брентфорд завършиха 2:2. Тимоти Кастан даде преднина на „лисиците“ в 33-тата минута, а секунди след началото на второто полувреме Кийрън Дюсбъри-Хол покачи на 2:0. Въпреки това обаче Лестър не успя да се добере до трите точки. В 62-рата минута Айвън Тони се разписа след подаване на Рико Хенри, а четири минути преди края Джош Дасилва донесе точката на „пчеличките“.