Алмерия – Реал (Мадрид) 1 : 2

Алмерия – Реал (Мадрид)   1 : 2

Шампионът Реал (Мадрид) имаше известни проблеми в първия си мач от сезона в Ла Лига, но стигна до победа с 2:1 при гостуването си на Алмерия. Ларджи Рамазани откри резултата в шестата минута, а Лукас Васкес изравни в 61-ата минута. Дейвид Алаба донесе победата на „белите“ след брилянтно изпълнение от фал в 75-ата минута. Австрийският национал се разписа с първото си докосване, след като се появи на терена секунди по-рано. Карло Анчелоти остави на пейката някои основни играчи, като Каземиро, Лука Модрич, Алаба и Милитао, което се отрази на играта на тима. Шампионът на Испания стигна до бората, след като някои от тях влязоха в игра. Дебют за тима в Ла Лига направиха новите попълнения Антонио Рюдигер и Орелиан Чуамени. Новакът в Ла Лига изненадващо поведе още в шестата минута. Егуарас изведе великолепно Рамазани зад защитата на Реал. 21-годишният белгийски нападател напредна и стреля покрай Куртоа. „Белите“ опитаха веднага да отговорят и създадоха няколко положения в следващите минути, но удари на Валверде и Бензема не намериха целта. Тимът на Анчелоти вдигна темпото и натисна, но контраатаките на домакините бяха изключително опасни. Умар Садик на два пъти напредна в полето на съперника и притесни защитата на гостите. В същото време Алмерия започна по-добре да се справя с атаките на Реал. Малко преди почивката Тони Кроос с много елегантно подаване изведе Лукас Васкес и той от въздуха прати топката в мрежата, но попадение нямаше, тъй като бе отсъдена засада. Анчелоти видя, че има нужда от промени и за началото на второто полувреме пусна Лука Модрич на мястото на Камавинга. Анчелоти извади и втория французин в халфовата си линия. Чуамени нямаше много добър дебют в Ла Лига и бе заменен от Еден Азар с цел засилване на атаката. Малко по-късно Реал изравни. Винисуис преодоля няколко защитници в наказателното поле, но бе блокиран. След няколко рикошета топката стигна до Лукас Васкес, който я отправи към мрежата. Следващата смяна на наставника на Реал се оказа блестящ ход. Той пусна в игра Дейвид Алаба и бранителят се разписа с първото си докосване. Модрич бе повален пред наказателното поле на Алмерия, а Алаба с блестящо изпълнение не остави шансове на Мартинес. Домакините стигнаха до възможност да изравнят шест минути преди края. Топката стигна до Куро Санчес в наказателното ополе, но той стреля право в Куртоа.Реал пък имаше шанс да увеличи аванса си, но Валверде не успя да реализира.