ЦСКА София отпадна от Лигата на конференциите

Отборът на ЦСКА София не успя да се класира за груповата фаза на турнира Лига на конференциите. В реванша от решаващия четвърти квалификационен кръг „червените“ отстъпиха като гости с 0:2 на швейцарския Базел, което им бе крайно недостатъчно, тъй като преди седмица мачът в София завърши 1:0 за „армейците“.

Срещата на стадион „Санкт Якоб“ бе изгледана на живо и от най-известния привърженик на швейцарския отбор – тенисистът Роджър Федерер. В първата част на мача темпото на игра не бе особено високо и гол не падна. През второто полувреме Базел успя да открие резултата. В 66-ата минута капитанът Фабиан Фрай бе изведен от втора позиция и останал очи в очи с Бусато не сбърка за 1:0. В 84-тата минута Михаел Ланг се включи по десния фланг с двойно подаване с резервата Дариан Малес и с удар от почти нула градуса вкара във вратата на Бусато за крайното 2:0. Поражението лиши ЦСКА София от възможността да играе в групова фаза на европейски клубен турнир за трета поредна година.

Реванш от четвъртия квалификационен кръг в Лигата на конференциите:

Базел (Швейцария) – ЦСКА София (България) – 2:0 (0:0)

голмайстори: 1:0 Фабиан Фрай 66, 2:0 Михаел Ланг 84

(в първия мач 1:0 за ЦСКА-София. Базел се класира за груповата фаза с общ резултат 2:1)