Реал Мадрид започна успешно защитата на трофея в Шампионската лига

Реал Мадрид започна успешно защитата на титлата си в Шампионската лига. „Белите“ спечелиха с 3:0 гостуването си на Селтик след отлично второ полувреме. Те обаче загубиха Карим Бензема, който напусна с контузия след половин час игра. Винисуис откри резултата в 57-ата минута, а три минути по-късно Лука Модрид удвои аванса на гостите. Еден Азар, който влезе на мястото на Бензема, се разписа в 77-ата минута. За Реал това е шеста поредна победа във всички турнири от началото на сезона.

Шахтьор (Донецк) се възползва от слабата форма на РБ (Лайпциг) и срази германския тим с 4:1 при визитата си в мач от група “F” на Шампионската лига. Украинците бяха безмилостно ефективни, като вкараха всичките си четири изстрела в очертанията на вратата. В другата среща тук Реал Мадрид надигра Селтик с 3:0, също  като гост. Дебютиралият за Шахтьор Мариан Швед, който беше привлечен само преди дни, наказа груба грешка на вратаря на РБ Питър Гулачи и беше точен за 1:0 в 16-ата минута. Домакините изразвниха в 57-ата чрез Мохамед Симакан, но секунди по-късно Швед отново реализира за Шахтьор. Тимът от Лайпциг пак тръгна да изравнява, но беше довършен от попадения на Михайло Мудрик в 76-ата и на Ласина Траоре в 85-ата.