Истанбул (Башакшехир) победи с 3:0 Фиорентина в мач от втория кръг на Лигата на конференциите

Фиорентина изигра втори слаб мач в груповата фаза на Лигата на конференциите и загуби с 3:0 в гостуването си на Истанбул Башакшекир. Всички попадения паднаха през втората част и бяха дело на Сердар Гюрлер, който вкара два гол, а Бертран Траоре оформи крайното 3:0 за турския тим.

Футболистите на Истанбул Башакшекир откриха резултата в 57-ата минута, чрез Гюрлер, който се възползва от разбъркване в наказателното поле след корнер и стреля през краката на вратаря за 1:0. Отново той успя да удвои преднината на домакините в 71-ата минута. Играчите на Емре Бельозоглу стигнаха и до трети гол в последната минута на добавеното време, когато Бертран Траоре се разписа след отлична контраатака на домакините. По този начин Истанбул оглави класирането в групата с пълен актив от точки след два мача, а Фиорентина има само една и е на дъното.