Ранен гол на Меси донесе трите точки на ПСЖ срещу Лион

Пари Сен Жермен се изкачи отново на първото място в класирането на френската Лига 1, след като в среща от осмия кръг на първенството победи Лион с 1:0 като гост. Ппадението бе дело на аржентинската суперзвезда Лионел Меси. Бившият нападател на Барселона откри резултата още в петата минута след асистенция на Неймар. Бразилецът е лидер при голмайсторите с осем попадения и втори при асистентите с шест завършващи подавания от старта на кампанията в шампионата.

Гостите инкасираха своята трета загуба от началото на сезона. ПСЖ от своя страна се върна на върха с актив от 22 точки, с две повече от втория Марсилия, който завърши 1:1 срещу Рен. Трени е отборът на Лориен, а на четвъртата позиция е Ланс, който е един от трите отбора без загуба до момента .