Рилски спортист спечели суперкупата с победа над Балкан като гост

Отборът на Рилски спортист спечели Суперкупата на България по баскетбол за втора поредна година. Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров дублираха успеха си, след като се наложиха със 70:60 над шампиона Балкан в зала “Арена Ботевград”. По този начин самоковци взеха частичен реванш от “зелените” за поражението си на финала в НБЛ през миналия сезон:

Носителят на Купата на България по баскетбол при мъжете Рилски спортист надигра шампионите от Балкан със 70:60 (18:17, 22:17, 18:19, 12:7) във финала за Суперкупата на страната, който се проведе в „Арена Ботевград“ и спечели трофея за втора поредна година. Гостите от Самоков имаха превъзходство в по-голямата част от двубоя и въпреки, че ботевградчани на няколко пъти се доближаваха до противника, не успяха да пречупят Рилски спортист пред своите фенове.

Първата четвърт приключи с точка аванс за гостите – 18:17. Ботевградчани успяха да се доближат на 4 точки при 32:36 две минути преди почивката след добри изяви на Константин Тошков и Павлин Иванов, а след първото полувреме изоставаха с 34:40.

Три минути преди финала на двубоя Рилски спортист водеше с 65:60, а Димаджио Уигинс покачи на 67:60. До края воденият от старши треньора Людмил Хадисотиров тим удържа преднината си и стигна до втори трофей за 2022 година.

Най-резултатен за победителите от Рилски спортист беше Чавдар Костов с 18 точки и 4 борби, а 14 точки и 6 борби донесе Димаджио Уигинс. Деян Карамфилов се отчете със 7 точки, 2 борби и впечатляващите 12 асистенции, като заслужи при за най-полезен баскетболист във финала. Мирослав Васов се контузи още в първата четвърт и не успя да доиграе срещата за гостите.

За Балкан Павлин Иванов завърши с 14 точки, 2 борби и 4 асистенции, а Димитър Димитров се отчете с 13 точки и 6 борби. Раян Хароу не влезе в игра за домакините, а Калвин Годфри не попадна в групата за мача.