Рома взе точка от визитата си на Бетис след равенство 1:1 в Лига Европа

Бетис нанесе втора загуба на Рома в група „С“ на турнира Лига Европа

Отборите на Реал Бетис и Рома завършиха наравно 1:1 в мач от четвъртия кръг на група „С“ в Лига Еропа. „Вердибланкос“ откриха резултата на стадион „Бенито Вилямарин“ в 33-ата минута, когато Сергио Каналес стреля малко зад дъгата на наказателното поле на римските „вълци“, а топката се отклони от тялото на Роджър Ибаниес, което хвана в крачка стража на италианците Руи Патрисио и топката влетя в долния десен ъгъл на неговата врата. Съставът на Жозе Моуриньо успя да реализира попадение в третата минута от добавеното време на първата част. Леонардо Спинацола центрира отляво , а Андреа Белоти прати топката във вратата, пазена от Клаудио Браво. Голът не бе зачетен заради засада на Белоти при подаването на Спинацола. Рома възстанови равенството в 57-ата минута чрез Андреа Белоти за крайното 1:1.

В класирането Бетис е лидер с актив от 10 точки. Лудогорец са втори със 7 пункта, докато Рома са трети с 4 точки, а ХИК Хелзинки са последни в групата с една точка актив.