Байерн Мюнхен победи Фрайбург с 5:0 в мач от 10-ия кръг на Бундеслигата

Байерн Мюнхен победи Фрайбург с 5:0 в мач от 10-ия кръг на Бундеслигата. За разгрома на „Алианц Арена“ се погрижиха голмайсторите Серж Гнабри, Ерик Максим Чупо-Мотинг, Лерой Сане, Садио Мане и Марсел Забицер. Баварците започнаха срещата с натиск срещу своя съперник. Така се стигна до 13-ата минута, когато Серж Гнабри засече рикоширала топка и с хубав изстрел откри резултата. Двайсет минути по-късно Лерой Сане направи великолепна асистенция за Чупо-Мотинг, който завърши с попадение във вратата, пазена от Марк Флекен, за да удвои преднината за Байерн. Третият гол във вратата на Фрайбург падна в 52-ата минута, когато Лерой Сане овладя топката след подаване от Чупо-Мотинг и бе точен за 3:0. Три минути по-късно и Садио Мане се разписа сред голмайсторите след асистенция на Гнабри. Резултатът стана 4:0 след като и сенегалецът Садио Мане се разписа за баварците. След рикошет в 80-ата минута Марсел Забицер засече топката във вратата на Марк Флекен, за да отбележи петият и последен  гол в полза на Байерн Мюнхен. След този успех баварците се изкачиха на 2-ото място във временното класиране на Бундеслигата с актив от 19 точки, на четири зад лидера Унион Берлин, а Фрайбург слезе с една позиция надолу и е трети с 18 точки актив.