Бетис победи с 3:0 ХИК в мач от груповата фаза на Лига Европа

Арсенал победи ПСВ Айндховен в отложен мач от Лига Европа и почти си осигури първото място в групата

В другата среща от група „С“ на българския шампион Лудогорец отборът на Бетис завърши по безапелационен начин участието си.  Испанският тим си бе осигурил първото място още преди този кръг, но въпреки това даде всичко от себе си и победи ХИК Хелзинки с класическото 3:0 на своя стадион “Бенито Вийямарин”.

Домакините поведоха в 20-ата минута, чрез гол на Руибал.  Отново той се разписа за втори път във вратага на ХИК в 41-вата минута. Третото последно попадение падна в добавеното време на двубоя след контраатака. Борха Иглесиас подаде за Набил Фекир, който оформи  крайното 3:0 за испанците.

Така Бетис спечели групата с 16 точки и отива директно на 1/8-финалите в Лига Европа. ХИК отпада безславно с 1 спечелена точка на последното място и приключи  участието си в надпреварата.