Рома победи с 3:1 Лудогорец на „Олимпико“

Рома победи Лудогорец с 3:1 и се класира за фазата на елиминациите в Лига Европа. С успеха „вълците“ събраха 10 точки и изместиха разградчани от второто място в група „ЦЕ“ на турнира. Лудогорец завърши на трета позиция със 7 пункта и продължава участието си в турнира Лига на конференциите напролет

Лудогорец поведе с гол на Рик Джонатан през първото полувреме, но Рома доминираше след почивката и обърна развоя на мача с две попадения на капитана Лоренцо Пелегрини от дузпи и едно на Николо Дзаниоло, който влезе на почивката и освен гола, изработи и двете дузпи за своя тим. Лудогорец изигра перфектно първо полувреме, в което се оттегли с гол аванс на почивката.  Жозе Моуриньо реагира моментално и извърши три промени на почивката, с които тотално преобразиха играта на Рома. Португалецът извади Белоти, Камара и Карсдорп и пусна в игра Волпато, Дзаниоло и Кристанте. Натискът на римляните даде резултат в 56-а минута, когато Дзаниоло бе повален в наказателното поле от Сисиньо и реферът отсъди дузпа, която Лоренцо Пелегрини превърна в гол за 1:1. Десет минути по-късно ситуацията се повтори: Дзаниоло бе фаулиран от Вердон и съдията не се поколеба да отсъди втора дузпа за Рома, която бе успешно реализирана от Пелегрини. В 75-а минута разградчани стигнаха до гол, който отбеляза бразилецът Нонато. Попадението обаче бе отменено след преглеждане на ситуацията с ВАР заради фаул на Рик срещу Ибаньес. Пет минути преди края на редовното време Дзаниоло вкара тети гол за Рома за крайното 3:1. В края Лудогорец остана с 10 души след червен картон на Оливие Вердон за опасна игра срещу Залевски.