Аркада победи с 3:1 гейма Нефтохимик в първа среща от 1/16-финалите на турнира по волейбол за Купата на CEV при мъжете

Румънският шампион Аркада (Галац) се наложи с 3:1 гейма над Нефтохимик (Бургас) в първа среща от 1/16-финалите на турнира по волейбол за Купата на Европейската конфедерация (CEV) при мъжете. Срещата-реванш в Бургас е на 16-и ноември

Румънците се превръщат в непреодолимо препятствие за българските отбори, след като отстраниха в Шампионската лига и Хебър (Пазарджик). Тимът на Аркада (Галац) взе аванс още в началото на първия гейм, възползвайки се от грешки на бургазлии, за да поведе с 9:5. Българите намалиха до 0:10, но това беше и единствената възможност за съпротива. Първата част приключи при резултат 25:16. Волейболистите на Иван Станев спечелиха втория гейм с 26:24, като началото беше равностойно. Стигна се до геймбол при 24:19. Но българският отбор реализира седем безответни точки до края на гейма най-вече заради точни атаки от втора позиция на Аксел Трухчев и Георги Чалъков с което взеха частта. Отлични атаки направиха Георги Петров и Матей Михайлович. В третия гейм Нефтохимик поведе със 7:6, но след това  домакините обърнаха развоя на мача в своя полза. По сходен сценарий се разви и последната четвърта част, в която имаше равенства при 13:13, 19:19 и 21:21. В тези моменти от мача отлично за Аркада (Галац) игра Кристапс Шмитс, който не позволи на Нефтохимик да направи обрат, а накрая направи и мачбол при 24:21 за домакините.