Пет Европейски титли за България от шампионата по кикбокс за мъже и жени в Анталия

В последния ден от Европейското първенство по кикбокс в Анталия националите ни спечелиха още два финала с което титлите за страната ни станаха общо пет.

Кирил Илиев вече е двукратен европейски шампион след като спечели златото в два отделни стила на татами (киклайт контакт и лайт контакт) в кат. -57 кг.

В същият стил, но при жените Калина Колева стана вице европейска шампионка по кикбокс, кат. -55кг. Преди това тя взе и бронз в другият стил на татами, в който участва пойнт файтинг.

При жените Александра Димитрова стана носителка на титлата в Анталия побеждавайки категорично представителката на домакините Емине Аслан в кат. -52 кг, стил Фул контакт. Титлата на Димитрова е с огромна тежест, заради звездната визитка на съперничката й. Емине Аслан е двукратна световна шампионка от първенствата през 2021 г. и 2019 г.

С това общия актив на България е 5 Европейски титли, 5 сребърни отличия и 10 бронза.