Англия стартира с разгромна победа от 6:2 срещу Иран на Световното първенство по футбол

Отборът на Англия започна с разгромна победа участието си на 22-ото световно първенство по футбол в Катар. В мач от група „В“ съставът на селекционера Гарет Саутгейт разгроми Иран с 6:2. В другата среща от втора група Съединените Американски Щати и Уелс завършиха наравно 1:1. В първа група Нидерландия победи с 2:0 Сенегал

Англия разгроми с 6:2 Иран при стартът си на Световното първенство по футбол, което се провежда в Катар. В 9-та минута вратарят на азиатците Алиреза Бейранванд счупи носа си след сблъсък със съотборника си Маджид Хосейни. Играта беше спряна за повече от 10 минути, докато бъде оказана първа помощ на стража, който се опита да продължи, но се свлече отново на терена. В крайна сметка селекционерът на Иран Карлош Кейрош го замени с Хосеин Хосейни. 17-годишниятДжуд Белингам откри резултата в 35-ата минута.

Футболистът  на Борусия (Дортмунд)  отбеляза първия си гол в националния отбор на Англия, като се разписа с глава след центриране на Люк Шоу. Букайо Сака удвои резултата в 42-ата минута, а в първите секунди на допълнителното време на първата част капитанът Хари Кейн, центрира към Рахийм Стърлинг, който вкара за 3:0. Англичаните направиха 4:0 чрез Сака в 61-ата минута. Четири по-късно персите вкараха почетно попадение, автор на което стана нападателят на Порто Мехди Тареми. Маркъс Рашфорд вкара за 5:1 секунди след като влезе на мястото на Сака и се разписа след самостоятелен пробив. Друга резерва – Джак Грилиш, също се разписа след образцова контраатака в 89-ата минута. В самия край на двубоя след намеса на ВАР беше отсъдена дузпа за задържане на ирански футболист. Тереми вкара втория си гол в мача от бялата точка. Краен резултат Англия – Иран 6:2