Нидерландия победи с 2:0 шампиона на Африка Сенегал на Световното първенство по футбол

Нидерландия започна участието си на световното първенство по футбол с победа от 2:0 над Сенегал в мач от първа група.  Попаденията бяха дело на Коди Гакпо и Дави Клаасен в края на двубоя. Ден преди това в другата среща от групата домакините от Катар отстъпиха с 0:2 на Еквадор. В 72-ата минута Шейху Куяте получи контузия след сблъсък с Френки де Йонг, след което футболистът на Сенегал беше изнесен на носилка от терена. Развръзката в срещата настъпи в 84-ата минута, когато Френки де Йонг центрира в наказателното поле, а Коди Гакпо с глава насочи топката в мрежата на Менди и Нидерландия поведе с 1:0. За младият нападател на ПСВ Айндховен това бе първи гол на световни финали. В деветата минута от добавеното време Мемфис Депай отправи удар, който бе отразен от Менди, но при добавката Дави Клаасен се разписа за крайното 2:0 в полза на Нидерландия.