Уругвай – Република Корея 0 : 0

Уругвай – Република Корея   0 : 0

Отборите на Уругвай и Република Корея завършиха при равенство 0:0 в първа среща от група „Н“ на Световното първенство по футбол в Катар. Двата състава изиграха равностоен сблъсък, а южноамериканците на два пъти удариха греда. Първата по-опасна атака в срещата бе на сметката на Уругвай в 19-ата минута, когато Федерико Валверде засече добро центриране в наказателното поле на Република Корея, но прати топката над вратата. Три минути по-късно Луис Суарес също бе неточен. Корейците пропуснаха отлична възможност да открият резултата в 34-ата минута. Уи-джо Хван излезе в добра позиция, но стреля над вратата на противника, а пет минути след това и Ин-бом Хван не успя да се разпише. Уругвайците пропиляха най-добрата си възможност за гол през първото полувреме в 43-ата минута, когато Диего Годин, който с глава уцели лявата греда на вратата на Република Корея. Уругвайците удариха втора греда в 89-ата минута след много силен изстрел на Федерико Валверде от дистанция, а малко по-късно Хюн-мин Сон не успя да даде аванс на Република Корея и резултатът остана 0:0.