Преслава Пенчева остана на 70 стотни от бронзовия медал в последния ден на Световното първенство за младежи и девойки в София

11-годишната Преслава Пенчева завърши на четвърто място в олимпийската дисциплина батут индивидуално в последния ден на Световното първенство за младежи и девойки в „Арена София“.

Пенчева, за която това беше дебют на шампионат на планетата, получи оценка от 47.900 точки и остана на крачка от бронзовото отличие във възрастова група 11-12 години, което завоюва японката Химари Мацумото с 47.970 точки.

Втората българка в този финал Магдалена Кисьова остана седма с 37.920 точки. Шампионка стана Нино Коридзе (Грузия) с 50.090 точки.

В същата дисциплина Сияна Павлова завърши девета в квалификациите с 86.870 точки, а Микаела Христова е 30-а с 49.760 точки.

При юношите 11-12 години батут индивидуално българите не успяха да преминат пресявките.

Александър Вакрилов се нареди 16-и с 87.470, Георги Георгиев е 18-и с 86.540, Цветин Стоянов зае 20-о място с 86.200 точки, а Виктор Янков е 41-и с 48.100.

В синхроните скокове във възраст 17-21 години Кристина Стамова и Диана Сарафова са на 20-о място в квалификациите с оценка 9.690 точки.

Така България приключва с два медала Световното първенство за юноши, младежи и девойки в София – сребро на Мирела Косева и Сияна Павлова в синхронните скокове при 11-12-годишните и бронз на Пресиян Въндев и Александър Вакрилов в същата дисциплина във възраст 13-14 години.

Шампионатът на планетата беше закрит от Стоян Димитров, президент на Българска федерация по скокове на батут и Али Хитми, вицепрезидент на Световната федерация по гимнастика (ФИГ).

Следващото състезание за българите е на 18 и 19 февруари 2023 година – Световната купа в Баку (Азербайджан).