Александър Везенков изстреля Олимпиакос до седма победа в Гърция

Българската баскетболна звезда в състава на Олимпиакос – Александър Везенков изигра поредния си перфектен мач, като този път той завърши с 22 точки, 3 борби, 5 асистенции и 2 откраднати топки за 24:24 минути на терена, при успеха на неговия тим със 100:72т. над Прометеас в мач от седмия кръг на гръцката баскетболна лига. Победата е седма поредна за гранда от Пирея, като той остава на върха в класирането. Срещата в Патра започна като дерби, но това беше само през първите няколко минути. Много бързо баскетболистте на Йоргос Барцокас намериха темпото си и започнаха да се забавляват на терена, като демонстрираха класа и до почивката вече имаха преднина от 20 точки. След паузата доминацията на Везенков и компания продължи и преди заключителната четвърт разликата в полза на гостите вече беше 39 точки. В последната част титулярите отстъпиха местата си на играчите, които се включват по-малко в срещите на Олимпиакос и въпреки че допуснаха съперника да надделее, до изненада нямаше не се стигна. Шакил МакКисик се разписа с 22 точки за Олимпиакос, Айзея Канън наниза 13, Тарик Блек вкара 11 точки.