Португалия – Уругвай 2 : 0

Португалия – Уругвай   2 : 0

Португалия постигна втора победа в група Н на Световното първенство, след като се наложи с 2:0 над Уругвай. И двата гола вкара Бруно Фернандеш през второто полувреме, единият от дузпа. Така португалците събират 6 точки и печелят потока, класират се на осминафиналите, но и също така взеха малък реванш за поражението от същия противник на предишното Световно първенство. В 33-ата минута урусите създадоха най-добрата възможност за първото полувреме, след като Родриго Бентанкур дриблира покрай няколко защитници и опита да прокара топката между краката на Диого Коща, но вратарят успя да спре удара му, след като се хвърли самопожертвователно. Сценарият не се промени и в началото на второто полувреме. В 51-ата минута Жоао Феликс получи топката на левия фланг, но влезе прекалено косо в пеналта, а ударът му се спря от външната страна на мрежата. Но само след три минути португалците откриха резултата, като първоначално попадението беше присъдено на Кристиано Роналдо. След центриране от ляво от Бруно Фернандеш, капитанът на Португалия се вклини в защитата, а Гийермо Варела покри засадата. На телевизионните повторения имаше големи съмнения дали Роналдо е докоснал топката с глава или голът трябва да бъде записан на Бруно Фернандеш. Десетина минути по-късно на страницата на ФИФА уточниха, че голът остава на сметката на Фернандеш, тъй като движението на Роналдо просто е заблудило вратаря Роше, но не е променило посоката на движение на топката. Последните минути бяха под контрола на Португалия и в 90-ата те стигнаха до дузпа, за която съдията Фагани получи сигнал от колегите си от стаята за видеопомощ (ВАР). Той погледна ситуацията на монитора край терена и назначи 11-метров удар, а Бруно Фернандеш запази хладнокръвие и прати топката за втори път във вратата на Серхио Роше.