Репубика Корея – Гана 2 : 3

Репубика Корея – Гана   2 : 3

Националният отбор на Гана постигна първа победа в група „Н“ на Световното първенство по футбол в Катар. Възпитаниците на селекционера Ото Адо спечелиха драматично с 3:2 срещу Република Корея във втория си мач от шампионата на планетата. В 24-ата минута Мохамед Салису откри резултата. Мохамед Кудус центрира топката от пряк свободен удар, а пред вратата на Ким стана меле. Най-съобразителен се оказа Мохамед Салису, който от няколко метра се разписа. Редовността на гола обаче трябваше да бъде потвърдена от системата за видеоповторение ВАР заради игра с ръка на Андре Айю в наказателното поле. В крайна сметка съдията Антъни Тейлър и помощниците му прецениха, че в действията на Айю няма умисъл и попадението беше потвърдено. В 34-ата минута отборът на Гана вкара и втори гол. Джордан Айю центрира и топката стигна до Мохамед Кудус, който леко я отклони с глава и тя влезе в мрежата на азиатците за втори път. Република Корея успя да изравни с две бързи попадения с рамките на три минути. Точен на два пъти беше именно Гуе-сун Чхо с глава. Първо в 58-ата минута той се възползва от асистенция на Кан-ин Ли, след което в 61-а се извиси над защитата на Гана и с удар с глава преодоля Лоуренс Ати-Зиги за 2:2. Гуе-сун Чхо става първият кореец, отбелязал два гола на едно Световно първенство и първият азиатец, който се разписва два пъти с глава. Гана скоро върна аванса си в резултата след гол на Мохамед Кудус, който реализира в 68-ата минута. Иняки Уилямс се размина с топката, която попадна в звездата на Аякс, който със силен удар по земя я прати в мрежата. В 75-ата минута азиатците можеха отново да стигнат до равенството, но направиха три пропуска. Първо Чхо не сполучи от фаул заради добрата намеса на Ати-Зиги, след това Сон не съумя да се разпише, а накрая шут на Джун-су Ким беше изчистен на голлинията от Салису. До края футболистите не се отказах да атакуват вратата на Гана. В добавеното време голмайсторът Гуе-сун Чхо пропусна да направи хеттрик след отлично спасяване на Ати-Зиги. Мощният натиск на тима от Азия не даде резултат в повече от 10-минутното продължение на редовното време. Съдията свири край на двубоя без да изчака изпълнение на ъглов удар на тима Република Корея, а това ядоса селекционерът Пауло Бенто, който му се нахвърли с обидни реплики и получи червен картон.