Информационен център на Министерство на oтбраната

Баскетболният Балкан загуби от Керавнос в Кипър и отпадна от турнира за Купата на ФИБА Европа

Балкан със седма поредна победа в първенството

Отборът на Балкан загуби от кипърския Керавнос с 61:82 като гост в Никозия в среща от шестия кръг в група „D“ на турнира за Купата на ФИБА Европа по баскетбол за мъже и отпадна от надпреварата. Поражението бе трето поредно за ботевградчани, които заеха последното, четвърто място в крайното класиране

И четирите тима в групата приключиха с еднакъв актив от по три победи и три загуби, а за следващия етап се класираха първите два – Керавнос и словашкият Патриоти Левице. Кипърците оглавиха подреждането, втори завърши тимът на Патриоти, а Опава остана на трета позиция и отпадна, заедно с българския тим.

Баскетболистите на Балкан започнаха силно двубоя и в края на първата част водеха с 22:18. Домакините заиграха по-агресивно във втората четвърт и обърнаха резултата до 39:29 в тяхна полза на почивката.

Българският тим не стартира убедително второто полувреме и Керавнос постепенно увеличи преднината си до 21 точки при оставащи 3 минути от третата част. С добри изяви на Калвин Годфри и Константин Тошков ботевградчани успяха да намалят до 15 точки пасива си. С тройка на Тошков Балкан свали разликата до 13 при 49:62 при оставащи 7 минути в двубоя. Мануел Суарес, Христо Захариев и Павлин Иванов също се разписаха за разлика от 13 точки, но баскетболистите на Керавнос отговаряха на всеки кош на ботевградчани и не позволиха авансът им да бъде намален повече до края на срещата.

Мануел Суарес бе най-резултанен за Балкан с 16 точки и 5 борби, а по 11 точки реализираха Константин Тошков и Павлин Иванов.

За домакините се отличи Усман Крубали с 20 точки, 13 борби и 3 асистенции.