Полша – Аржентина 0 : 2

Полша – Аржентина   0 : 2

Аржентина победи с 2:0 Полша и двата отбора излязоха от група „С“ на Световното първенство по футбол. Южноамериканците заеха първото място с шест точки и две повече от поляците, които се класират пред мексиканците с по-добра голова разлика. Мексико надви с 2:1 Саудитска Арабия в другия мач и отпада с един допуснат гол повече. Аржентина имаше тотално превъзходство през първото полувреме на „Стейдиъм 974“, което обаче завърши при нулево равенство. Основна заслуга за това имаше полският вратар Войчех Шчесни, който отрази дузпа на Лионел Меси в 39-ата минута, а редица други удари не попаднаха в целта. Поляците нямаха този късмет в началото на второто полувреме, когато Аржентина превърна доминацията си в реална преднина. Нахуел Молина получи топката на дясното крило още в първата атака и изпрати нисък пас към дузпата, където Алексис Мак Алистър я засече по диагонал в десния ъгъл на Шчесни за 1:0. Аржентина продължи да контролира изцяло играта и вкара за втори път в 68-та минута чрез Хулиан Алварес. Той получи пас в наказателното поле от Енцо Фернандес и преодоля Шчесни с топовен шут от упор. Полша така и не се съвзе до края на мача, но не получи повече голове. В добавеното време Николас Талиафико се откъсна сам срещу Шчесни и го преодоля, но Якуб Кивиор успя да изчисти топката пред голлинията. В същото време Мексико допусна гол срещу Саудитска Арабия и двата отбора отпаднаха от Мондиала. Така Полша ще започне елиминациите срещу световния шампион Франция, а Аржентина ще срещне Австралия.