Тунис – Франция 1 : 0

Тунис – Франция   1 : 0

Тунис победи с 1:0 Франция и сложи край на серията на „петлите“ от девет мача без загуба на световни първенства. Африканският тим стигна до успеха с гол на капитана си Уахби Хазри, но това не се оказа достатъчно за класиране към осминафиналите на Мондиал 2022 в Катар, тъй като в другия мач от последния трети кръг в група „D“ Австралия победи с 1:0 Дания и зае второто място. Тунис остана трети в подреждането с 4 точки, докато Франция завършва на първа позиция с 6 точки, колкото има и Австралия, но световните шампиони имат по-добра голова разлика. Още от първия съдийски сигнал на мача Тунис бе по-активният отбор на терена и този, който по-настойчиво търсеше победата. В осмата минута африканският тим вкара гол, но той бе отменен заради засада. Центриране от фаул бе засечено от бившия футболист на столичния Славия Надер Гандри, който много красиво преодоля Стийв Манданда с удар с десния крак. Повторенията показаха, че защитникът е бил зад последния в отбраната на Франция и резултатът се запази 0:0. По-добрата игра на африканския отбор все пак доведе до гол в 58-мата минута. Грешка в средата на терена позволи на тунизийците да откраднат топката. Тя бе подадена напред към Хазри, който между двама френски бранители успя да я прокара и покрай вратаря Манданда за 1:0. Главният съдия Матю Конгър от Нова Зеландия назначи осем минути добавено време и в последните секунди от тях Антоан Гризман вкара след разбъркване в наказателното поле. Голът първоначално бе зачетен, но след дълго преразглеждане на ситуацията със системата за видеоповторения (ВАР) бе отменен заради засада нападателя на Атлетико Мадрид.