Левски срази Берое за четвърти пореден успех в баскетбола

Отборът на Левски надделя над Берое (Стара Загора) със 104:74 (25:18, 31:20, 28:16, 20:20) като домакин в зала „Триадица“ в София в мач от осмия кръг на мъжкото ни първенство по баскетбол. Победата е четвърта поредна от седем срещи за „сините“, които се изкачиха на четвъртото място във временното класиране. Загубата пък бе пета за Берое от осем изиграни мача.

Гостите от Стара Загора поведоха с 5:2 за малко повече от минута игра, но Левски обърна до 14:5 до средата на първата четвърт и не изпусна водата до края на мача. Домакините водеха с 25:18 след 10 минути игра, а на почивката авансът им е 18 точки – 56:38. Последва нова силна част за „сините“, които дръпнаха с 84:54 преди заключителната четвърт.

Баскетболистите на Левски спечелиха битка под коша (46-28) и бяха по-ефективни при стрелбата, а най-голямата им преднина бе 34 точки.

Алън Арнет е най-резултатен за домашните с 23 точки, 5 борби и 2 асистенти. Лъчезар Димитров и Джон Флориъс реализираха по 16 точки, като вторият овладя и 7 борби.

Корнилиъс Хъдсън завършва с 15 точки и 6 борби за Берое, а Дариъс Хол се отчита с 13 точки и 3 борби.

В следващия кръг Левски ще гостува на Академик в Пловдив на 7 декември, а Берое ще започне в Националната баскетболна лига, но същия ден ще приеме украинския Будивелник в среща от Балканската лига за мъже.