Нефтохимик 2010 се наложи над ЦСКА във волейболното мъжко първенство

Нефтохимик 2010 се наложи над ЦСКА с 3:2 гейма в мач от деветия кръг на мъжкото волейболно първенство, игран в зала „Васил Симов“ в София. Това бе пета победа за тима от Бургас в шампионата, докато „червените“ допуснаха второ поражение

Нефтохимик спечели първата част след оспорвана битка с 25:23, но във втория гейм ЦСКА не остави съмнение в превъзходството си, като изравни при 25:18. Отново тимът от Бургас взе аванс в мача, след като спечели третата част – 25:21. „Червените“ отново се върнаха в мача, след като дадоха на гостите едва 16 точки в четвъртия гейм.

В тайбрека тимът от Бургас показа по-здрави нерви, поведе с 14:10 и въпреки че пропусна два мачбола, затвори мача при 15:12.

Най-полезен играч в мача бе сърбинът Матей Михайлович, който реализира 24 точки. Аксел Трухчев помогна за успеха с 16 точки.

Най-резултатен за домакините и в целия мач бе Димитър Димитров, който отбеляза 32 точки.

В следващия кръг Нефтохимик 2010 приема Добруджа 07, докато ЦСКА ще гостува на Марек Юнион Ивкони.