Берое претърпя поражение от Будивелник в Балканската баскетболна лига за мъже

Левски срази Берое за четвърти пореден успех в баскетбола

Тимът на Берое загуби от украинския Будивелник с 65:86 като домакин в Стара Загора в мач от редовния сезон в Балканската лига по баскетбол за мъже. Воденият от треньора Бойко Миленков състав допусна второ поредно поражение, като има и две победи от четирите си изиграни двубоя в турнира до момента. Отборът от Киев записа втора победа от три срещи.

Домакините бяха равностойни на украинския тим само през първите 10 минути. Будивелник постепенно увеличи аванса си и на почивката старозагорци изоставаха с 34:42, а след трета част разлика стигна 24 точки – 44:68.

Корнилиъс Хъдсън бе най-резултатен за Берое с 21 точки, 4 борби и 3 асистенции, а Ти Кей Идоджи оформи „дабъл-дабъл“ с 15 точки и 11 борби.

За отбора на Будивелник Богдан Близнюк завърши с 21 точки, 2 борби и 7 асистенции.

Берое ще посрещне косовския Башкими на 13 декември в Стара Загора в следващия си двубой от Балканската лига.