Монтана 2003 отстъпи като домакин на Будучност в Адриатическата лига по баскетбол за жени

Отборът на Монтана 2003 отстъпи пред черногорския Будучност с 56:77 като домакин в зала „Младост“ в среща от група „А“ от редовния сезон на Адриатическата лига по баскетбол за жени. Загубата бе втора поредна и общо трета за българския тим в международната надпревара, като има и пет победи. Будучност, който е вицешампион в Адриатическата лига от миналата състезателна година, продължава без поражение от началото на настоящия сезон и записа осми успех. Гостите от Подгорица водеха през целия мач, а разликата започна да се увеличава по-съществено в средата на втората четвърт. На почивката Монтана 2003 изоставаше с 26 точки разлика – 29:55. След равностойна трета част, преди последните 10 минути Будучност имаше аванс от 67:41 и до края задържа преднината си от над 20 точки. Алекса Харт бе най-резултатна за домакините с 16 точки и 4 борби, а Валерия Алексиева добави 13 точки, 2 борби и 2 асистенции. За Будучност Драгана Живкович реализира 26 точки, 8 борби и 7 асистенции. В следващия си мач от турнира на 14 декември Монтана 2003 ще гостува на сръбския Дуга (Шабац).