Рилски спортист постигна осма поредна победа в Националната баскетболна лига за мъже

Рилски спортист с четвърти успех в НБЛ

Рилски спортист постигна осма поредна победа в Националната баскетболна лига за мъже. Съставът от Самоков победи Спартак Плевен със 104:78 като гост в среща от деветия кръг и продължава без поражение от началото на сезона, заемайки върха в класирането. Плевенчани допуснаха втора загуба от девет изиграни мача и държат втората позиция

Гостите от Рилски спортист владееха инициативата през цялото време, натрупаха аванс от 11 точки след първата четвърт при 31:20, а на почивката дръпнаха с 20 точки до 57:37. В началото на второто полувреме домакините изравниха играта, но не успяха да намалят съществено пасива си. Преди финалните 10 минути баскетболистите на Спартак изоставаха с 58:81, а най-голямата разлика в двубоя достигна 30 точки в полза на гостите. Брандън Рандълф поведе съотборниците си към успеха с 22 точки, 5 борби и 3 асистенции. За Спартак Плевен Евгени Хаджирусев се отличи с 18 точки, 3 борби и 3 асистенции. В друга среща шампионът Балкан записа шеста поредна победа при гостуването си на Шумен с 88:63. Балкан, който бе воден от треньора Преслав Пешев след раздялата с Тони Дечев в началото на седмицата, заема третото място във временното подреждане, докато съставът на Шумен е девети. Левски записа пета победа от началото на сезона в Националната баскетболна лига, след като надигра Академик (Пловдив) с 83:69  като гост в среща от деветия кръг на шампионата. С успеха столичният тим остава на четвърто място в класирането, докато Академик продължава да бъде предпоследен в подреждането.