
Днес, 9 декември, на строевия плац на 61-ва Стрямска механизирана бригада – Карлово се проведе тържествена церемония по сдаване и приемане на длъжността „командир на 61-ва механизирана бригада”.
Церемонията започна с посрещане на командира на Сухопътните войски генерал-майор Михаил Попов. Бяха прочетени указите на Президента на Р България за освобождаване от длъжността „командир на 61-ва механизирана бригада” на бригаден генерал Деян Дешков и за назначаване на бригаден генерал Маргарит Михайлов на длъжност „командир на 61-ва механизирана бригада”.
Като неизменна част от тържествения ритуал бригаден генерал Дешков предаде, а бригаден генерал Михайлов прие бойното знаме на бригадата – чисто и неопетнено.

Досегашният командир благодари на личния състав на 61-ва механизирана бригада за положените старания и усилия през годините на съвместна работа, след което пожела на всички здраве и много бъдещи успехи.
Кметът на община Карлово д-р Емил Кабаиванов изрази удовлетвореност от сътрудничеството с бригаден генерал Дешков през годините, пожела на новия командир да служи с достойнство и го увери, че карловската общност ще бъде винаги готова да го подкрепи.

Бригаден генерал Михайлов изрази увереност, че бригадата ще посрещне смело предстоящите предизвикателства и ще изпълни поставените задачи на ниво.
Ритуалът завърши с преминаване в тържествен марш от личния състав на 61-ва механизирана бригада.
Източник: landforce.armf.bg