Хърватия на полуфинал, изхвърли Бразилия след дузпи

Отборът на Хърватия продължава защитата на сребърните си медали от Мондиала в Русия, след като надви Бразилия след изпълнение на дузпи в първия 1/4-финал от Световното първенство в Катар. Редовното време и продълженията на срещата, играна на стадион „Едюкейшън Сити“ завършиха при резултат 1:1, а при дузпите „шахматистите“ показаха по-добър мерник и спечелиха с 4:2. На полуфинала хората на Златко Далич очакват победителя от сблъсъка Нидерландия – Аржентина.

Редовното време на рещата завърши 0:0, но в продължението двата отбора си размениха по едно попадение. Суперзвездата на Бразилия Неймар даде аванс на своя тим в първата минута на добавеното време на първото продължение, когато направи две двойни подавания, преодоля вратаря и вкара. С този гол Неймар изравни постижението на Пеле за най-много голове с екипа на „Селесао“ – 77. Хърватия изравни в 116-ата минута чрез Бруно Петкови, който се разписа слез центриране отляво на Мислав Оршич. При дузпите Родриго и Маркиньос направиха пропуски и така „Селесао“ се сбогува с възможността да спечели шеста световна титла.

Хърватия – Бразилия 1:1 (4:2 д.)

0:1 Неймар (105′ + 1′), 1:1 Бруно Петкович (117′)