Левски надигра Шумен за седма победа в Националната баскетболна лига

Отборът на Левски надигра Шумен с 83:70 като домакин в София в изтеглен мач от 11-ия кръг в Националната баскетболна лига за мъже. Победата бе седма поредна за „сините“ от десет изиграни мача, а Шумен допусна осмо поражение и продължава с актив от два успеха и 8 загуби.  И за двата състава това бе втори мач в рамките на 24 часа. Левски поведе с 24:20 след първите 10 минути, а в края на втората четвърт резултатът бе 46:43. Гостите от Шумен обаче не успяха да се противопоставят на „сините“ в третата част и реализираха само 4 точки срещу 19 за Левски, който дръпна с 65:47. До финала на срещата домакините поддържаха аванса си и се поздравиха с успеха. Алън Арнет бе най-полезен за „сините“ с 23 точки, 4 борби и 4 асистенции. За Шумен Рей Идову отбеляза 15 точки и 9 борби. В следващия си мач Левски ще гостува на Рилски спортист на 22 декември, а ден по-рано съставът на Шумен ще приеме Черноморец.