ЦСКА се справи с Черно море, тича като домакин в Националната баскетболна лига

Балкан загуби като гост от Ирони Нахария (Израел) в Балканската баскетболна лига

Отборът на ЦСКА се справи с варненския Черно море Тича с 97:84 в мач от десетия кръг в Националната баскетболна лига за мъже с което постигна четвърти успех от девет двубоя. Черно море Тича претърпя шеста загуба също от девет срещи

Баскетболистите на Черно море Тича водеха с 29:25 след началните 10 минути, но „червените“ обърнаха за 43:41 с тройка на Венцислав Петков по-малко от 3 минути преди почивката. Пак Петков вкара от далечна дистанция за 46:45 за домакините след 20 минути игра. Състезателите на ЦСКА останаха водещи в резултата в третата четвърт, която приключи при 65:61 в тяхна полза, а до финала преднината им достигна 16 точки. Зейн Ноулс изигра много силен мач за „червените“, като допринесе с 32 точки и 14 борби. За Черно море Тича Тач Ънру отбеляза 19 точки и 6 борби. В следващия кръг на 17 декември ЦСКА приема Академик Пловдив, докато Черно море Тича ще гостува на Берое в Стара Загора.