Манчестър Сити победи с 4:2 Тотнъм след обрат на „Етихад“ в отложена среща от седмия кръг на Висшата лига

Манчестър Сити направи фантастичен обрат срещу Тотнъм от 0:2 до 4:2 на „Етихад“ в отложена среща от седмия кръг на Висшата лига. По този начин „гражданите“ се доближиха на пет точки от лидера Арсенал, който е и с мач повече. „Шпорите“ пък са пети с актив от 33 пункта

В 44-ата минута грешка в отбраната на „гражданите“ доведе до гол за Тотнъм. Деян Кулушевски овладя топката и я прати в мрежата на Едерсон. В добавеното време на първата част Емерсон с фантастичен удар с глава се разписа за 0:2. Манчестър Сити успя много бързо да върне интригата в срещата. В 51-ата минута Хулиан Алварес прати топката опразнената врата за 1:2. Само две минути по-късно Ерлинг Холанд не остави никакви шансове на Юго Лорис изравнявайки резултата  2:2. Рияд Марез показа прекрасна техника, отнемайки топка в близост до наказателното поле, след което навлезе в него и с елегантен изстрел мушна топката покрай Юго Лорис за 3:2 в 63-ата минута. Рияд Марез бе изведен по превъзходен начин сам срещу Лорис оформяйки крайното 4:2 в полза на Манчестър Сити в 89-ата минута.