Арсенал победи Манчестър Юнайтед с 3:2 в дербито от 21-я кръг на Премиър лийг

Арсенал победи  с 3:2 Манчестър Юнайтед на стадион „Емиратс“ в голямото дерби от 21-вия кръг на Премиър лийг. С този успех лидерът в Английското първенство се откъсна на пет точки пред шампиона Манчестър Сити и то с мач по-малко.

Резултатът до голяма степен сложи край на мечтите на Манчестър Юнайтед за титлата, тъй като „червените дяволи“ изостават вече на 11 точки от първото място.

20-кратният шампион на Англия, който остава единственият отбор, победил Арсенал в първенството до този момент през сезона, поведе с гол на Маркъс Рашфорд в 17-ата минута. Едуард Нкетия изравни в 24-тата, но Букойо Сака направи пълен обрат в 53- та митута на мача. Шест по-късно резултата отново стана равен 2:2 след гол на Лисандро Мартинес.

През второто полувреме Арсенал доминираше на терена като натискът на домакините даде резултат в последната минута на редовното време, когато отново Нкетия донесе безценната победа на Арсенал с 3:2.