Джокович с 25-а поредна победа в Австралия

Новак Джокович срещу Григор Димитров в третия кръг на турнира в Мелбърн

Сърбинът Новак Джокович се класира за 13-и път за четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис. Деветкратният шампион от Сърбия даде само пет гейма на представителя на домакините Алекс де Минор за убедителния успех с 6:2, 6:1, 6:2 за малко повече от два часа:

Новак Джокович постигна 25-та си поредна победа в надпреварата, след като спечели три поредни титли в Мелбърн от 2019 до 2021 година, а през миналия сезон той не беше допуснат до участие заради това, че не е ваксиниран срещу коронавирус. Четвъртият в схемата белградчанин доминираше сериозно на корта, като не даде нито една възможност за пробив на противника, пласира 26 печеливши удара срещу едва 9 на австралиеца. За разлика от предишните три мача, този път не се видяха никакви индикации за физически проблеми от страна на Джокович, но и съперникът му не можа да му създаде никакви трудности. Реално дори Ноле сбъдна оптималния си план за двубоя, спестявайки усилия за рейда до така желаната титла, която би го изравнила с вече отпадналия Рафаел Надал по общ брой от “Големия шлем” – 22. Следващият съперник на Джокович ще бъде поставеният под номер 5 Андрей Рубльов от Русия.