Барселона – Реал Сосиедад 1 : 0

С гол на Дембеле Барселона победи Атлетико Мадрид и се изкачи на върха в класирането на Ла Лига

Барселона е първият полуфиналист за Купата на краля. Каталунците се наложиха с 1:0 над Реал Сосиедад благодарение на гол на Усман Дембеле, който изигра един от най-силните си мачове за отбора. Френският национал се разписа в 52-ата минута, но създаде още много опасности пред вратата на гостите, които останаха с човек по-малко още в края на първото полувреме заради червен картон на Брайс Мендес. Барса стигна до 1/4-финалите, след като елиминира с мъка третодивизионния Интерсити, а след това разгроми с 5:0 с друг тим от третото ниво на испанския футбол – Сеута. „Блаугранас“ са непобедени след паузата за Световното първенство, но същото важи и за Реал Сосиедад, който е в серия от 9 поредни победи във всички турнири, а в Купата на краля отстрани последователно Касалегас, Кория, Логронес и Майорка, като в тези мачове допусна само един гол.