Монтана 2003 отстъпи пред словенския Цинкарна в Адриатическата лига по баскетбол за жени

Отборът на Монтана 2003 –та загуби от словенския Цинкарна (Целе) с 50:95 точки като домакин в среща от втория етап на Адриатическата лига по баскетбол за жени играна в зала „Младост“ в Монтана

Българският тим Монтана 2003 прекъсна победната си серия от четири мача и продължава с актив от 5 успеха и 4 загуби. Настоящият шампион в състезанието Цинкарна е с баланс 8 победи и една загуба.

Гостите превъзхождаха баскетболистките на Монтана 2003 през целия мач, бяха по-ефективни при стрелбата и направиха по-малко грешки. Баскетболистките на Цинкарна поведоха с 23:9, а до почивката продължиха да увеличават аванса си, който достигна 22 точки – 43:21 в края на първото полувреме.

През вторите 20 минути ситуацията не се промени и преди последната част словенският обор водеше с 67:37. Най-голямата разлика в двубоя бе 45 точки.

Единствено Борислава Данчева от състава на Монтана 2003 записа двуцифрен актив, завършвайки с 10 точки и 2 борби.

Леа Дебеляк реализира 15 точки, 4 борби и 3 асистенции за Цинкарна.

В следващия кръг на Монтана 2003 предстои гостуване на Войводина 021 в Сърбия.