Норвегия спечели смесената щафета на Европейското първенство по биатлон, отборът на България не завърши

Франция спечели смесената щафета в биатлона, българският отбор завърши на 16-о място

Отборът на Норвегия продължава доминацията си като спечели смесената щафета на 4 по 6 километра на Европейското първенство по биатлон за мъже и жени в швейцарския зимен център Лензерхайде. Марен Киркеейде, Каролин Ердал, Ерленд Бьонтегорд и Вебьорн Сьорум изминаха трасето за 1:03.40.9 час, използвайки само два допълнителни патрона. На второ място се нареди квартетът на Германия на 25.1 секунди с шест допълнителни патрона, а на трета позиция е Швеция с пасив от 46.8 секунди с девет допълнителни патрона. Трите отбора на подиума не допуснаха наказателен рунд. Тимът на България не завърши, след като беше затворен с обиколка още след първия пост. Само 9 от общо 22 състава успяха да приключат състезанието, а останалите 13 бяха надминати от Норвегия и затворени по трасето. Лора Радковска използва четири допълнителни патрона на първи пост за България, а след това Стефани Йолова, Благовест Стоянов и Антон Синапов не стартираха. Националите са 20-и от 22 тима в класирането.