Дарби Каунти – Уест Хям 0 : 2

Уест Хям лесно стигна до 5-ия кръг на турнира за Купата на Англия, след като преодоля с 2:0 като гост изпадналия до третото ниво (Лига 1) отбор на Дарби Каунти. С успеха и жребия снощи „Чуковете“ си осигуриха среща с Манчестър Юнайтед в осминафиналната фаза на турнира, като срещата трябва да се играе на 27-и февруари на стадион Олд Трафорд. Славният отбор на Дарби Каунти в момента се намира на 4-о място в Лига 1 и излезе на терена след поредица от 14 мача без поражение до вчера. Но бързо бяха върнати в реалността играчите му, след като още в 10-ата минута Джаред Боуен от близка дистанция от воле даде преднина на лондончани. Боуен, който не беше вкарвал гол от 12 мача, се отпуши с два гола миналата седмица при успеха над Евертън, сега просто продължи с позитивната си серия. И не само това, но и подаде за второто попадение в срещата, дело на Михаил Антонио с глава пет минути след подновяването на играта. До края на срещата футболистите на Дейвид Мойс не създадоха кой знае колко сериозни положения, но уверено държаха и защитата, за да няма напрежение за вратаря им Алфонс Ареола. В крайна сметка записаха две поредни победи за първи път от октомври.