Дея спорт победи Берое 2016 в шампионата по волейбол за мъже

Дея спорт постигна победа след обрат с 3:1 гейма като гост срещу Берое 2016 в последен мач от 12-ия кръг в шампионата на България по волейбол за мъже. С този успех Дея спорт вече заема шеста позиция в Суперлигата, а Берое са седми до момента

В самото начало  финалистът в турнира за националната купа през 2023 година Дея Спорт не се справяше с атаките на старозагорци и закономерно изостана в резултата след 17:25. Последваха силни три части за бургазлии, които успяха да обърнат изцяло развоя на събитията на полето. Решителен за крайния изход на мача се оказа третият гейм. В него Дея спорт имаше солидна преднина от 13:7 и 20:15, за да победи с 25:22. Най-резултатен за победителите стана Николай Учиков с 14 точки, а съотборникът му Валентин Братоев добави още 10 точки. За домакините от Стара Загора с 16 точки се отличи Стефан Иванов.