Григор Димитров отпадна на полуфиналите в Ротердам

Нов голям мач на Григор, победа над Хуркач и място на полуфиналите в Монте Карло

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна на полуфиналите на турнира в Ротердам (Нидерландия) с награден фонд 2 милиона евро.

Димитров претърпя поражение от поставения под номер 6 руснак Даниил Медведев с 1:6, 2:6 за 80 минути.

Така 31-годишният хасковлия не успя да стигне до първи  финал в Тура на АТП от пет години, когато за последно игра за титлата в същата надпревара.

Българинът започна лошо мача, направи доста грешки  и загуби осем от първите девет гейма. След допуснатия ранен брейк във втората част Димитров се съвзе и успя да изравни за 2:2, като дори достигна  до 40:0 при подаването на съперника в петия гейм. Медведев се измъкна от трудната ситуация с пет поредни точки и това сякаш отново обърна хода на срещата, като до края руснакът взе 12 от следващите 16 разигравания, за да стигне до петата си победа в седем мача срещу  хасковлията.

Димитров заработи 111245 евро и 180 точки за световната ранглиста, в която ще се изкачи с три места до 25-ото.

С победата Медведев пък си осигури завръщане в топ 10. Той очаква на финала победителя  от двубоя между Яник Синер (Италия) и представителя на домакините Талон Грийспоор.