Наполи – Айнтрахт Франкфурт 3 : 0

Наполи – Айнтрахт Франкфурт   3 : 0

В последния осминафинал Наполи се класира уверено за Топ 8 в турнира, като победи Айнтрахт Франкфурт с 3:0 и с общ резултат 5:0 от двата мача. На четвъртфиналите на Шампионската лига ще има три италиански отбора – Наполи, Милан и Интер, за първи път от 2006 година. Два гола за успеха отбеляза Виктор Осимен (45+2 и 53-ата минута), а последното попадение бе дело на Пьотър Зелински от дузпа. Това е първо класиране за отбора от Неапол в тази фаза на надпреварата. В часовете преди мача имаше сблъсъци между италианската полиция и ултраси на тима он Франкфурт в града, както и една подпалена полицейска кола. Много германци пристигнаха в южния италиански град, без възможност да влязат на стадион „Диего Марадона“. Айнтрахт игра без голмайстора си Рандал Коло Муани, който бе изгонен в първия двубой. Осимен получи лека травма при второто си попадение, но нямаше проблем да доиграе срещата с бандаж.