Втора загуба за България във футболните евроквалификации, Унгария спечели след три гола за едно полувреме

България загуби домакинството си на Унгария във втората квалификация за Европейското първенство по футбол догодина. Срещата на стадион „Арена Пушкаш“ приключи при резултат 3:0 за унгарците

България претърпя второ поражение в Европейските квалификации с 0:3 при визитата на Унгария. Само преди три дни „лъвовете“ отстъпиха с 0:1 на Черна гора и остават на дъното на потока си без актив. Унгарците записаха първи точки, а Сърбия е начело с 6 пункта.

Домакините решиха всичко преди почивката, когато вкараха и трите си гола. Българският отбор влезе много плахо в мача, в доста ситуации играчите ни изоставаха да противодействат. След почивката обаче тимът на България се представи доста по-добре, а и направените от селекционера Младен Кърстаич промени бяха доста полезни. В края на срещата дебют за България направи още един млад талант – халфът на ЦСКА-София Станислав Шопов.

Още в 8-ата минута Унгария откри резултата с гол на Балинт Вечей. Попадението дойде след изпълнение на корнер. Поредицата от рикошети беше щастлива за домакините, първо Орбан стреля, а след него Вечей отбеляза.

Доста пресилен фаул срещу Собослай отсъди съдията Умут Мелер в 26-ата минута, а изпълнението на потърпевшия, не остави никакви шансове на българския страж Наумов.

Пет минути преди края на полувремето резултатът стана класически 3:0 след гол на Мартин Адам, който отбеляза второто си попадение за националния отбор.

Минута преди края съдията от Турция поиска преглед от видеоасистент рефера, за евентуална игра с ръка на български бранител, но ревюто беше кратко и наказателен удар на последва.

Първата възможност за България след почивката дойде в 64-ата минута, когато Никола Илиев стреля много силно, но рикошет спаси унгарците от гол.

След 75-ата минута българският отбор пренесе за по-дълго играта в половината на домакините.

В 88-ата минута неубедителна изява на вратарят ни Наумов едва не донесе четвърто попадение, след като Лоик Него го изпревари за спорна топка и я търколи към вратата. Антов обаче притича и я изби преди да влезе в мрежата.

Краен резултат Унгария – България 3:0.

Европейски квалификации за първенството през 2004-а година – група G, втори кръг:

Черна гора – Сърбия            0:1

Унгария – България             3:0