В група „В“ Франция победи Ейре с 1:0 като гост и записа втора победа

В група „В“ Франция победи Ейре с 1:0 като гост. Французите не показаха и малка част от бляскавата игра, с която разбиха Нидерландия преди няколко дни, но все пак записаха втора победа в група „В“ за Евро 2024, след като надделяха с 1:0 над Република Ирландия на „Авива Стейдиъм“.

Бенджамен Павар реализира единственото попадение в 50-ата минута. „Петлите“ отправиха само три точни удара в мача и накрая имаха нужда от две блестящи намеси на Майк Менян, за да си тръгнат с трите точки от Дъблин.

С успеха селекцията на Дидие Дешан е едноличен лидер в група „В“ с шест точки. Ирландия е с нула.

В другите квалификации от втория кръг за Евро 2024 тимът на Нидерландия, който допусна тежка загуба от „петлите“ на старта, стигна до успех с 3:0 над Гибралтар.

Австрия успя да обърне Естония и спечели с 2:1 домакинството си след два гола през второто полувреме.

В същата група „F“ Швеция разби Азербайджан с 5:0, като четири от попаденията паднаха в последния половин час на двубоя.

Полша победи Албания с 1:0, а Молдова и Чехия завършиха 0:0.