32-о място за България в отборната надпревара при девойките на Световното първенство по спортна гимнастика в Анталия

България завърши на 32-о място в крайното класиране на отборната надпревара при девойките на Световното първенство по спортна гимнастика, което се провежда в Анталия (Турция)

Отборът ни в състав Виктория Венциславова, Елена Николова и Никол Соколова събра общ сбор от 85.830 точки. Световен шампион стана Япония, втори е отбора на САЩ, а на трето място се класираха гимнастичките на Италия. В квалификациите за многобоя Венциславова е 74-а, Соколова завърши на 91-о място, а Николова зае 116-а позиция. Трите българки не успяха да се класират за финалите на отделните уреди.

Участието на България ще завърши в неделя, когато Даниел Трифонов ще спори за медалите във финала на прескок при младежите. Той влезе сред осемте най-добри на този уред с първа оценка в квалификациите от 13.966 точки.