Председателят на Съвета на началник-щабовете на въоръжените сили на САЩ ген. Марк Мили обсъди в телефонен разговор със суданския си колега Абдел Фатах Бурхан сигурността на американските граждани в Судан, съобщи Пентагонът, цитиран от Ройтерс.
„Двамата лидери обсъдиха сигурността на американците и развитието на ситуацията в Судан“, съобщи канцеларията на Мили.
Разговорът се състоя в момент, когато Вашингтон обмисля възможна евакуация на посолството си на фона на боевете в суданската столица.
Източник: bta.bg