Лудогорец спечели за трети път купата на България

Лудогорец спечели за трети път купата на България по футбол. Във финала разградските „орли“ се наложиха с .. над символичния домакин ЦСКА 1948. Мачът се игра на Националния стадион „Васил Левски“ в столицата, но премина при рекордно слаба посещаемост от малко над 1000 души. Това не попречи на темпото на игра, което бе доста високо. Активната игра на Лудогорец даде резултат в осмата минута. Даниел Наумов не се намеси добре при центриране от десния фланг на Кирил Десподов и от няколко метра Кайо Видал нямаше проблеми да вкара на празна врата. Две минути преди почивката Лудогорец успя да удвои преднината си. Педро Нареси получи топката в средата на терена и пусна извеждащ пас към Десподов. Той отклони по земя и Кайо Видал за втори път се оказа в прегръдките на съотборниците си, реализирайки за 2:0. ЦСКА 1948 съкрати изоставането си на 1:2 в 59-ата минута. Добра комбинация на „червените“ по левия фланг завърши с ниско центриране на Георги Русев и Ивайло Чочев от границата на вратарското поле прати топката в мрежата на Слуга. Системата ВАР имаше ключова намеса в 81-вата минута на мача. Тогава тя призна гол на Лудогорец, който в реално време бе отменен заради засада. Влезлият като резерва Матиас Тисера завърши бърза контраатака, която премина през Мануел Шоу и Рай Нашименто. Съмненията на съдиите бяха, че при паса на Шоу към Нашименто е имало засада, но такава повторенията показаха, че няма. До края на мача нов гол не падна и за трети път след 2012 и 2017 година Лудогорец вдигна второто най-важно отличие в българския футбол.