Милан ще играе в Шампионската лига за сметка на Ювентус

Милан победи Наполи с 4:0 като гост и измести Интер от третото място в Серия А

Милан ще играе в Шампионската лига и през следващия сезон. Това стана ясно, след като доскорошният италиански шампион спечели с 1:0 директния сблъсък с Ювентус в Торино, с което приключи предпоследният, 37-и, кръг на Серия „А“.

Оливие Жиру в 40-ата минута отбеляза победното попадение и направи „росонерите“ недостижими за „бианконерите“, които бяха последният отбор с шансове да ги измести от топ 4.

С този важен успех четвъртият в класирането Милан събра 67 точки и дори ще има възможност да изпревари третия Интер (69 т.) в последния кръг. Ювентус пък допусна трета поредна загуба във всички турнири и остана на седмата позиция с 59 пункта, като след седмица ще се опита да си гарантира участие в Лига Европа вместо в Лигата на конференциите.