Хебър продължава в Първа лига и през следващия сезон, Берое ще играе бараж за оставане в елита

Хебър – Берое   1 : 1

Отборът на Хебър (Пазарджик) си гарантира оставането в елита на България и през следващия сезон, след като победи с 3:1 Берое като домакин в среща от последния 35-и кръг на шампионата. Играчите на Любослав Пенев стигнаха до успеха с гол на Ивайло Михайлов през първата част и две попадения на Марк-Емилио Папазов в добавеното време на мача. Попадението за Берое дойде в 79-ата минута, когато  гостите от Стара Загора получиха право да изпълнят дузпа. Густаво Каскардо бе съборен в гръб от идващия на скорост Марк-Емилио Папазов, което накара главния съдия Георги Давидов да посочи бялата точка. Зад топката застана резервата Тонислав Йорданов, който реализира безкомпромисно в горния ляв ъгъл на Дебърлиев за 1:1. Така Хебър си гарантира оцеляването в елита, като завършва сезона на 12-а позиция в подреждането, докато Берое приключва кампанията на 14-о място и  ще трябва да играе бараж за оставане в елита през следващия сезон срещу втородивизионния Спортист (Своге). Двубоят между двата тима е насрочен за събота (10 юни) от 17:30 часа. Хебър пък за първи път в клубната си история ще бъде в елита на България в два поредни сезона.

Септември (София) се сбогува с efbet Лига с победа над Ботев (Враца)

Отборът на Септември (София) завърши сезона с успех. Футболистите на Красимир Балъков надиграха с 3:1 Ботев (Враца) в последния кръг от efbet Лига. Автогол на Красимир Костов даде аванс на домакините през първата част. През второто полувреме Митко Митков удвои. Петър Кепов върна интригата с уникален гол, но Красимир Станоев от дузпа оформи крайния резултат.