Арда ще играе бараж за Лигата на конференциите след класически успех над Ботев Пловдив

Арда Кърджали победи Ботева Пловдив с 3:0 в мач от 35-ия кръг на Първа лига и си осигури класиране за бараж за Лигата на конференциите.

През първото полувреме на стадион „Христо Ботев“ гостите изпълниха пряк свободен удар и откриха резултата, чрез попадение на Светослав Ковачев. Четвърт час преди края на редовното време отново Ковачев удвои головата си сметка.

Нападателят Ласана Н’диайе записа името си сред голмайсторите, само 3 минути след като се появи в игра оформяйки крайното 3:0 в полза на Арда.

Победителите заемат 7-ата позиция в класирането с актив от 58 точки. Ботев Пловдив остава на 10-ото място в подреждането с 36 пункта. Отборът от Кърджали воден от Александър Тунчев ще играе бараж за участие в турнира Лига на конференциите.